Król Gargulców zdemaskowany! Co dalej?
Podsumowanie odcinka S03E10

 

 

Wielki powrót Archiego!

 

Archie Andrews w końcu zdecydował się wrócić do rodzinnego miasteczka. Wszyscy byli wniebowzięci! Veronica urządziła mu imprezę w La Bonne Nuit i zaśpiewała hiszpańską piosenkę pt. “Eres tu”, niestety ten szybko opuścił budynek. To już nie jest ten sam Archie i każdy zdążył to zauważyć. Ale co mu się dziwić? Nastolatka nieźle zmęczyło pobyt w zakładzie poprawczym i ucieczka przed Hiramem. Dodatkowo chłopakowi pozostało parę dni do egzaminów maturalnych. Wraz z Jugheadem i Betty podejmuje się próby nauki, lecz niestety słabo mu to idzie. Dyrektor Riverdale High uważa, że najlepszym rozwiązaniem będzie powtórzenie roku, ale Archie ostatecznie decyduje się na napisanie egzaminu. Podczas testu przychodziły mu do głowy złe wspomnienia z Hiramem, nie dał rady i wyszedł. Czyli Archie nie skończy szkoły wraz z przyjaciółmi?

 

 

Wiemy już kto jest Królem Gargulców!

 

Nie oszukujmy się, większość z nas spodziewała się, że Królem Gargulców będzie Hiram Lodge – mężczyzna w czerni. Reżyserzy nieźle nas zaskoczyli! Jughead wpadł na super plan. Fangs dostał zadanie, aby dołączyć do gangu gargulców i poznać samego króla. Misja przebiegła pozytywnie. Serpents zdjęli maskę i królem okazał się… TALL BOY! To był zdecydowanie niespodziewany zwrot akcji. Węże zabrali byłego członka gangu do bunkru i tam doszczętnie go przesłuchali. Postanowili spotkać się z Hiramem jako Tall Boy i nakryć go na przestępstwie. Niestety Lodge przewidział sprawę i wysłał na most nowego szeryfa Riverdale. Kto nim jest? Zostańcie ze mną!

 

 

 

Hal Cooper był na nocy wstąpienia?

 

Alice Cooper pozwoliła sobie przelać wszystkie pieniądze z konta córki na konto Farmy. To okropne! To miały być pieniądze na studia Betty! Czy dla matki Farma jest ważniejsza niż edukacja własnego dziecka? Ale po co tej sekcie tyle pieniędzy? Otóż odpowiedź jest prosta- postanowili kupić nową siedzibę, którą jest Dom Sióstr Miłosierdzia. Mało tego, nie dość, że Alice okradła Betty, to na dodatek podrobiła podpis Hala! Młoda Cooper została zmuszona do odwiedzenia ojca, aby prosić go podpisanie oświadczenia, iż podpis był podrabiany. Ten zgadza się na to z warunkiem, że Betty ma mu dostarczyć instrukcję do gry G&G. Ta spełnia prośbę ojca i dostarcza mu ją do celi. Cooper oświadcza jej, że był na nocy wstąpienia jako Król Gargulców i, że to on zatruł kielichy. Betty szybko odkrywa, że ojciec ją oszukał, a o nocy wstąpienia wie od Penelope Blossom, która rzekomo odwiedza Hala jako Alice Cooper. No to się porobiło! Tylko po co Hal przypisuje pod siebie śmierć kolejnej osoby?

 

Nowy szeryf Riverdale? Niestety… nie na długo.

 

Niestety, niestety… a może stety? Nowym szeryfem miasta został sam Claudius Blossom. To by był prawdziwy koszmar dla miasteczka. Przecież Claudius współpracuje z Hiramem. To właśnie jego Hiram wysłał na spotkanie z Królem Gargulców. Serpents natychmiast zabrali go na komisariat i został aresztowany. Kiedy policjantka przyszła do niego to był już martwy. Myślę, że nikt nie będzie za nim płakać. Zwłaszcza po tym, jak chciał zabić Nane Rose.

 

Hiram Lodge postrzelony! Tylko przez kogo?

 

Lodge rozmawiając z żoną przez telefon został postrzelony. Nie wiadomo przez kogo. Lekarze podjęli się operacji i mężczyzna leży w szpitalu. Co ciekawe, został on postrzelony wtedy, kiedy Archie wybiegł z sali klasowej. Gdzie mógł się udać? Veronica podejrzewała, że to właśnie on postrzelił jej ojca. Zerwali. Na salę przyszedł Reggie z kwiatami, aby pocieszyć Veronice. Veggie rusza do akcji?  Czy to koniec Varchie? Myślę, że nie na długo, ale czas pokaże. Jak myślicie, czy Archie mógł dopuścić się tego przestępstwa? Tego dowiemy się już za tydzień!

 

 

Król Gargulców nie żyje! Czy to koniec gry?

 

Tall Boy chciał uciec z bunkru. Zdenerwowani Fangs i Sweet Pea postrzelili go! Nie przeżył. Chłopcy byli zestresowani, że trafią za to do więzienia, ale Jughead po raz kolejny wpadł na świetny pomysł. Urządził imprezę, na którą nagle przyjechała policja. To już miał być koniec. Wszystko się wydało i Serpents zostaną zamknięci! Otóż nie. Przed oczami ujawnił im się nowy szeryf miasta- FP Jones! I tu mamy już ostatnią scenę dziesiątego odcinka. Ja już nie mogę się doczekać czym reżyserzy zaskoczą nas za tydzień!