Nie raz, ani nie dwa wydawać nam się mogło, że to co widzimy właśnie na ekranie jest jakąś niespełnioną fantazją reżysera. Do tej pory myślę, że cały sezon trzeci jest zbiorem jego wszystkich pomysłów – począwszy od psychicznej Dark Betty do… wątku paranormalnego.

Śmiem twierdzić, że w pierwszym i drugim sezonie był momenty w których mogliśmy utożsamiać się z bohaterami – strata rodzeństwa, pasje, miłości, licealne problemy i wiele, wiele innych.

Teraz, gdybym miała w skrócie opisać jedną z głównych bohaterek, to wyszło by to nieco komicznie: Jestem osobą której ojciec jest w więzieniu, bo zabił kilka osób z miasta i jedną moją koleżankę ze szkoły, a na dodatek próbował zabić mnie i moją mamę. Dodam jeszcze, że mam brata, który nie jest moim bratem, tylko osobą która zabiła mojego brata. Moja mama należy do jakiejś sekty, przez którą ludzie dostają padaczki a moja siostra ma dziecko z nieżyjącym bratem mojej kuzynki, której ojciec zamordował jej brata. Porozmawiajmy o moich przyjaźniach: Mam przyjaciółkę Veronicę, której ojciec otwiera więzienie na terenie liceum, produkuje narkotyki a nawet otworzył burdel dla matki mojej kuzynki (tej której ojciec zamordował jej brata), oraz przyjaciela Archie’go, którego ściga ojciec Veronici. Nie raz Hiram próbował go dopaść i raz mu się udało – wsadził go do więzienia, gdzie wystawił go do nielegalnych bójek. Na dodatek mój ojciec postrzelił ojca Archie’go.To nie koniec. Mój chłopak Jughead ma jakoś 17-18 lat, ale to nieważne – jest królem gangu, niedawno zaproponował mi, żebym razem z nim rządziła.

W skrócie – historia dziewczyny z sąsiedztwa czyli Elizabeth Cooper, dziewczyny która w pierwszym sezonie była po uszy zakochana w swoim przyjacielu – Archie’m. Jej zakochanie jak szybko przyszło, tak szybko poszło, bowiem raptem w kolejnym odcinku ona i członek Southside Serpents powoli znajdywali wspólny język i razem z innymi zaczęli bawić się w marną podróbkę Scooby Doo.

Nie mogę w tym zestawieniu pominąć naszej ubogiej wersji Gossip Girl, czyli Veronici Lodge. Córeczka tatusia, mająca na koncie więcej zer niż można sobie wyobrazić. Veronicę poznaliśmy od razu w pierwszym odcinku pierwszego sezonu, kiedy przyszła do szkoły i wszystkie spojrzenia zwróciły się ku niej, bo jest córką kryminalisty, który wówczas odsiadywał wyrok w więzieniu. Wtedy, Veronica jeszcze nie była taka zła, ale później zdecydowanie zaczęła działać większości oglądających na nerwy. Jej pierwsza akcja (pocałunek z Betty Cooper oraz “My speciality is ice”) spowodowały, że nieco bardzo czułam się zażenowana jej działaniami, później nie było lepiej. Jedno zdanie opisujące Veronicę w pierwszym i trochę w drugim sezonie: “To sprawka mojego ojca”

W ten banalny wątek rodziny Lodge wplątano nieszczęsnego Archie’go Andrewsa, który biega po całym kraju uciekając przed Hiramem. Tak właściwie to dlaczego? Co takie zrobił ten nastolatek, że wylądował w więzieniu? Długo by opowiadać, ale niczym nie zasłużył aby wylądować w tak okropnym miejscu jakim jest zakład poprawczy, a na dodatek w nielegalnych walkach. Wszystko to zasługa ojca jego dziewczyny, który wrobił go w morderstwo i ruszał wszystkimi sznurkami, aby wykończyć Andrews’a.

Wszyscy bohaterowie serialu mają w sobie coś co nas odpycha, coś co nas żenuję, ale jednocześnie w niektórych bohaterach możemy znaleźć tą małą cząstkę ich charakterów z którymi możemy się utożsamiać, mimo, że ich życie w żadnym stopniu nie przypomina tej naszej, prawdziwej wersji.

Mam nadzieję, że taka wizja postów wam się podoba 😀 Postaram się, aby były one regularnie co tydzień 😀 W następnym krytycznym okiem spojrzę na… rodziców 🙂

 

 

OGLĄDAJ NAJNOWSZY ODCINEK RIVERDALE – KLIKNIJ TUTAJ!

Riverdale Sezon 3 Odcinek 6 Oglądaj online