PIOSENKI kojarzące się z Riverdale!

 

Bez wątpienia oprawa dźwiękowa serialu Riverdale to jeden z
największych atutów produkcji. 
Nie jest tajemnicą, że kilka piosenek fanom serialu
kojarzą się tylko z nim. W tym artykule chciałabym przedstawić kilka takich utworów. 🙂

 

BELIEVER

Pierwsza piosenka to chyba jeden z najbardziej znanych utworów które kiedykolwiek pojawiły się w serialu – mianowicie Believer. Utwór zespołu Imagine Dragons z 2017 roku znalazł się w końcowych scenach ostatniego odcinka pierwszego sezonu. Od tamtej pory jest ulubioną piosenką wielu fanów serialu! 🙂

MAD WORLD

Utwór ten nie pojawił się w serialu jako tło do którejkolwiek ze scen, był on śpiewany w ósmym odcinku drugiego sezonu przez Archiego i Veronicę w barze podczas “show” Betty. Oryginalnie piosenka została wydana kilkanaście lat temu, a wykonuje ją Gary Jules. 

BLOOD // WATER

Trzecią już piosenką w tym artykule będzie Blood // Water autorstwa kanadyjsko-amerykańskiego artysty grandsona. Piosenka została wydana w 2017 roku i pojawiła się w serialu pod koniec sezonu drugiego, podczas gdy FP niósł ledwo żyjącego Jugheada na rękach. Wszystko wyglądało bardzo dramatycznie, a piosenka idealnie pasowała do tego momentu!

HIGHER

Czwartą piosenką będzie Higher autorstwa zespołu The Score powstałego w 2015 roku. W serialu utwór ten usłyszeć możemy gdy Cheryl otrzymuje charakterystyczną, spersonalizowaną specjalnie dla niej kurtkę gangu Serpents. Muszę przyznać, że dla mnie jest to jedna z lepszych piosenek i scen w drugim sezonie serialu!

YOUNGBLOOD

Ostatnia moja dzisiejsza propozycja to piosenka Youngblood! Utwór ten promuje najnowszą płytę zespołu 5 Seconds of Summer, a w serialu pojawił się całkowicie niedawno, ponieważ w pierwszym odcinku trzeciego sezonu, gdy Betty, Veronica, Jughead oraz Archie wybrali się nad jezioro. 🙂 Jestem pewna, że od tamtego momentu piosenka zyskała wielu nowych słuchaczy!

Nowe piosenki powrócą wraz z kolejnymi odcinkami już 17 stycznia!

 

Riverdale Sezon 3 Odcinek 6 Oglądaj online