Easter Eggi w Riverdale

 

Riverdale i Sabrina

 

W finałowym odcinku 1 sezonu ( ,,The Sweet Hereafter” ) w scenie, gdzie FP leży w celi, mogliście nie zauważyć, ale aktor przykrywał sobie połowę twarzy komiksem Sabriny! Dlaczego niby ma to być Easter Eggiem? Otóż już wam tłumaczę! Parę miesięcy później stacja CW ogłosiła, że powstanie The Chilling Adventures Of Sabrina, czyli spin-off o Riverdale. Komiks który trzymał FP nazywał się Chilling Adventures In Sociery #1. Sam w sobie Easter Egg w żadnym stopniu nie nawiązywał do fabuły serialu, zapowiadał on jedynie to, co wkrótce ogłoszono.

Wilbur Wilkin

. Zapewne właśnie próbujesz sobie przypomnieć kto to jest, i niby kiedy miał występować w Riverdale. Wilbur Wilkin nigdy nie występował w Riverdale. Tymi danymi posługiwał się Archie, kiedy chciał zakupić broń w 4 odcinku 2 sezonu. A zatem jest ten Wilbur? Wilbur Wilkin to zadomowiona w historii “Archie Comics”, Wilbur Comics to była seria komiksów produkowana od 1944 do 1965 roku. Akurat ten Easter Egg był w pełni nawiązaniem do opartego na serialu komiksu.

The Town That Dreaded Sundown

Odcinek w którym Archie kupował broń (2×04) nosi tytuł The Town That Dreaded Sundown, co w tłumaczeniu na język polski daje nam “Miasteczko, które boi się zmierzchu“. Tytuł który macie grubą czcionką to tytuł filmu z 2014 roku, głównym “bohaterem” jest mężczyzna zabijający ludzi. Niby zwykły horror, lecz mężczyzna był cały czas w kominiarce.  Myślę, że twórcy mogli się nieco zainspirować tym filmem bądź jego wcześniejszą wersją z bodajże 1946 roku.

Jingle Jangle

Każdy w Riverdale o tym mówi, a my kompletnie nie ogarniamy co to może być. Bez obaw. To kolejny Easter Egg. Jingle Jangle to znana na przełomie lat sześćdziesiątych piosenka z uniwersum Archie Comics, którą śpiewał Archie z kolegami w garażu. Psychodeliczna piosenka stała się największym hitem autorów komiksów Archiego tuż po “Sugar, Sugar”

Pickens Park

Ten sam odcinek przyniósł widzom kolejnego, małego i związanego bezpośrednio z komiksem Easter Egga. Pickens Park dla fanów komiksów Archiego zapewne jest znany. Podczas gdy sam generał Pickens na ogół odnosił się do lokalnej historii, Pickens Park pojawił się jako miejsce niezwykłych przygód. Park pojawia się w historii Jugheads Time Police – przynajmniej w wersji jako pole bitwy – gdzie przyszły klon Jugheada cofa się w czasie (obok regularnego Jugheada i przyszłego potomka Archiego- Januara McAndrewsa, którzy mają za zadanie zachować historię) do wojny domowej, gdzie bierze pseudonim Pickens i staje się bohaterem przed powrotem do swojego czasu.