Czy Charles może okazać się czarnym charakterem?

 

 

Jak wiecie, tydzień temu wyszedł finałowy już odcinek 3 sezonu Riverdale. Odcinek dość pozytywnie zaskoczył widzów serialu, do tego końcowa scena z przyszłości można powiedzieć, że idealnie zapromowała 4 sezon, który pojawi się już jesienią 2019 roku! Co się wydarzyło w finale? Co myślą o nim inni? Zostańcie ze mną!

 

Edgar Evernever i Farma

 

Szczerze to każdy od początku wiedział, że z całą Farmą jest coś nie tak. Było mnóstwo teorii na temat tego, o co tak naprawdę chodziło w całym wątku Farmy i Edgara. Pod koniec sezonu pojawił się on i według mnie  dawał wrażenie naprawdę dobrego człowieka z dobrymi zamiarami (wygląd Edgara na pewno przyciągnął uwagę oglądających, hihi). A kto z was spodziewał się, że zajmuje się on sprzedawaniem ludzkich organów? Na pewno na wielu z was, w tym na mnie, wywarło to ogromne wrażenie. Osobiście się tego nie spodziewałam. Muszę przyznać, że ostatnie sceny z Farmy trzymały w napięciu! Moim zdaniem, cały ten wątek dodawał nutkę grozy i tajemnicy. Alice świetnie wcieliła się tutaj w rolę agenta FBI, bo kto by się tego spodziewał? Dawała wrażenie bardzo zainteresowanej działalności Edgara i oddanej Farmie. Samo to, że przeszła tzw. “chrzest”, choć mogła przecież nie wyjść z tego żywa!

O co tak naprawdę chodziło w G&G?

 

Penelope Blossom od początku była przedstawiana jako podstępna rudowłosa kobieta, której nie można ufać. Gdy Toni pobiegła powiedzieć jej o tym co stało się z Cheryl, ta dosypała jej czegoś do herbaty i wzięła sprawy w swoje ręce. Bardzo dziwną rzeczą jest to, że kupiła narządy od Edgara. Po co jej były potrzebne? Co zamierza z nimi zrobić? Tego na pewno dowiemy się w 4 sezonie, więc zapowiada się dość ciekawie. Cały ten pomysł kolacji i można powiedzieć “survivalu” w lesie jest naprawdę ciekawy i imponujący. Reżyserzy się postarali bo naprawdę to co tam się działo, to była moim zdaniem najlepsza scena w całym sezonie. Warto było na nią czekać. Betty i Veronica były ubrane w piękne długie suknie, zaś Archie i Jughead w garnitury. W poprzednim odcinku niektórzy myśleli, że Jason żyje, ale to był oczywisty absurd. Penelope nazywała Chica swoim synem, przefarbowała go na rudo, mówiła do niego Jason, a on został… KRÓLEM GARGULCÓW! Ich zadaniem było dokończenie dzieła Hala (który tutaj również powrócił w roli Black Hooda) i usunięcie z miasta grzeszników. Czwórka przyjaciół musiała oddać się próbie odwagi, lojalności i braterstwa. Wszyscy egzamin zdali celująco i z mała pomocą Serpents i Trucicielek udało im się uciec. Penelope uciekła, Hal i Chic nie przeżyli. Jak myślicie, Penelope namiesza w 4 sezonie?

Nowa postać w serialu

 

W domu Cooperów zawitał agent FBI. Opowiedział Betty i Jugheadowi o Farmie i czym zajmowała się Alice. Przystojnym mężczyzną okazał się rzekomo martwy brat Betty i Jugheada- Charles! Jak to dziwnie brzmi… Cooper i Jones mają wspólnego brata. Mam nadzieję, że jego wątek zostanie lepiej rozwinięty w 4 sezonie i, że dowiemy się co tak naprawdę się z nim stało. Jak myślicie, okaże się dobrym sprzymierzeńcem Betty, czy raczej wrogiem? Wygląda na sympatycznego, ale pozory mogą mylić…

Hiram Lodge nawet w więzieniu potrafi namieszać!

 

Szczerze to sama myślałam, że gdy Ronnie zamknęła ojca w więzieniu cały jego temat się uspokoi i nie będzie już sprawiał problemów. Teraz już jestem pewna, że w 4 sezonie będzie bardziej niebezpieczny niż poprzednio. Wsadził swoją żonę do więzienia, a to dopiero początek piekła jakie chce zesłać na swoją niewierną córkę! Czy to oznacza, że nie da się już go w ogóle pozbyć? Skoro nawet w więzieniu atakuje?

Opinie fanów na temat 3 sezonu

 

Zostaliście zapytani na stronie na Facebooku, co myślicie o całym sezonie, a przede wszystkim finałowym odcinku. Oto najciekawsze odpowiedzi!

Klaudia G : “Szczerze powiedziawszy to tak jak wszyscy mówili, że trzeci sezon był najgorszy, to na samym początku również podzielałam tą opinie, jednak po ostatecznym przemyśleniu tej kwestii, przyznam, że on nie był taki zły. Może i rozwój fabuły nie powalał, jednak w trzecim sezonie było coś takiego, co naprawdę przyciągnęło moją uwagę. Napięcie było również utrzymywane oczywiście nie był to wysoki poziom, jednak nie wszystko musi być idealne. Dodatkowo jeśli mam być szczera to ostatni odcinek był naprawdę świetny. Nie wiem dlaczego ludzie narzekają tak na ten serial, fakt niektóre rzeczy były naprawdę niezrozumiałe i nieprawdopodobne, jednak ostatecznie wszyscy z obsady wykonali kawał dobrej roboty. Rzecz jasna to moja subiektywna opinia, z którą niekoniecznie wszyscy musicie się zgadzać.”

Julia J : “3 sezon był przez większość czasu tym najnudniejszym sezonem, męczył mnie i nie intrygował, tak jak wcześniejsze. Jednak ostanie 2 odcinki dały do zrozumienia, że kolejny sezon może zacząć się ciekawie, dodać nowe wątki i zmienić postrzeganie niektórych postaci względem sezonu 3.”

Maks O : “Jak dla mnie ten sezon w większości był bardzo nudny, momentami z podskokami napięcia lecz czasem i bezsensownymi wątkami. Zdarzało się też, że historia była niespójna. Jednakże ostatni odcinek to coś pięknego. Moim zdaniem jeden z lepszych odcinków w całym serialu!”

Jaromir Ł : “Według mnie sezon 3 był najbardziej żmudny i monotonny ze wszystkich. Jednak byłem miło i pozytywnie zaskoczony zakończeniem i tym jak wyjaśnili większość kwestii, z którymi borykałem się przez większość odcinków. Myślę, że ostatni odcinek uratował ten sezon. Mam nadzieje, że 4 będzie mniej żmudny i na nowo rozkocha mnie w Riverdale!”

Nie mogę doczekać się jesieni i kolejnych przygód bohaterów z miasteczka Riverdale! Do zobaczenia!