Powstało MONOPOLY RIVERDALE!

 

Gadżetów z motywem Riverdale powstało już całe mnóstwo. Ubrania, figurki, obudowy na telefon, naszywki, i wiele innych. Ale teraz, na rynku pojawiła się kolejna rzecz związana z tym serialem. O co chodzi? O jedną z najpopularniejszych gier planszowych na świecie – Monopoly! 

O CO CHODZI?

Myślę, że Monopoly nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać, gdyż większość z nas miała okazję w nią zagrać chociaż raz w życiu.

Monopoly powstało ponad 80 lat temu w Stanach Zjednoczonych w czasach Wielkiego Kryzysu, pomysłodawczynią była Elizabeth Magie. Dzisiaj, mimo upływu wielu lat i zmiany trendów, wciąż jest to jedna z najpopularniejszych gier planszowych na całym świecie. Powstało wiele jej wersji, także z motywem gier, zespołów, czy seriali, skierowanych do różnych grup wiekowych. Cieszyć swoją wersją gry mogli cieszyć się już fani The Walking Dead, Przyjaciół czy Gry o Tron. Teraz, przyszedł czas na Riverdale!


MONOPOLY RIVERDALE

Sam wzór planszy jest identyczny jak w innych wersjach gry, widzimy jednak pewne zmiany związane z wersją gry. Na środku widnieje zdjęcie postaci z serialu, przygotowane jest standardowe miejsce na dwa rodzaje kart (W Monopoly Riverdale karty to South Side Serpents oraz Riverdale High).

Na około mamy pola które możemy kupić. Są tam takie pola jak: dom Andrewsów, samochód Freda, samochód Archiego, motocykl Jugheada, szpital w Riverdale, Riverdale Register, White Wyrm, Andrews Construction, rzeka Sweetwater, SoDale, apartament Lodgeów a także Pembrooke (dwie najdroższe pozycje, odpowiednio 350$ i 400$). Dodatkowymi polami jest koncert PussyCats, wizyta w Pop’s Chocklit Shoppe, a także lekcje śpiewu. Pierwsze dwie rzeczy kosztują 100$, natomiast ostatnia aż 200$.

Oprócz tego mamy także spersonalizowane banknoty oraz domki i hotele w kolorze żółtym i niebieskim. 

Do gry dołączone jest standardowo sześć pionków, w edycji Riverdale są to: broszka Cheryl, perły Veronici, shake z Pop’s, gitara Archiego, czapka Jugheada i notatnik Betty.

MONOPOLY RIVERDALE JEST JUŻ DOSTĘPNE W POLSCE!

 

GDZIE KUPIĆ? CENA

Gra planszowa Monopoly Riverdale  jest już dostępna  do kupienia w Polsce.
Znajdziecie ją na stronie i w salonach sieci Empik.

LINK kliknij tutaj 

Do kupienia są także karty do gry w klimacie serialu Riverdale – więcej informacji tutaj (kliknij po link)

Jak wam się podoba nowa gra?